برخی با سوءاستفاده از موقعیت ها به سنگ اندازی در مسیر حرکت دولت مشغولند

نامه الکترونیک
جوانفکر:
 
متأسفانه شاهد هستیم که برخی از افراد با سوء‌استفاده از موقعیت‌هایی که مردم برای آنها ایجاد کرده‌اند به سنگ‌اندازی در مسیر حرکت دولت مشغولند و همواره چوب لای چرخ مسئولان اجرایی می‌گذارند.

فراپرس به نمقل ازشبکه ایران-جوانفکر: قرار گرفتن ایران در کانون توجهات جهانی، بیش از هر چیز مرهون اراده و تصمیم قاطع ملت مسلمان و انقلابی ایران برای نفی مداخلات و زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه، حماسه‌های بزرگ و ماندگار خلق شده در هشت سال دفاع مقدس و پیشرفت‌های شگرف و پی‌در‌پی دانشمندان و محققان ایرانی در عرصه‌های مختلف علمی، پزشکی، تحقیقاتی و فناوری‌های پیچیده است.


ملت ایران، حرکت در جهت ایجاد یک جامعه نمونه را هدفگذاری کرده و دنیا نیز مایل است تا آن را تکامل یافته و بالنده ببیند و الگو و سرمشق خود قرار دهد.


چهار اصل حرکتی دولت آقای احمدی‌نژاد نیز با همین هدف طراحی شده و به اجرا درآمده است. عدالت، مهرورزی، خدمتگزاری و پیشرفت همه‌جانبه مادی و معنوی، محورهای اصلی این حرکت محسوب می‌شوند که با تکمیل برنامه‌ریزی‌های انجام شده، گام‌های بلندی به سوی جامعه نمونه اسلامی به پیش برداشته خواهد شد. دستاوردهای پی در پی علمی، ساخت ماهواره و پرتاب آن به فضا، غنی‌سازی اورانیوم برای تأمین انرژی هسته‌ای، موفقیت‌های فزاینده در سلول‌های بنیادین و فناوریهای نانو، سند گویایی از حرکت رو به جلوی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند.


دولت دهم و در رأس آن شخص رئیس جمهور، بی‌اعتنا به برخی رفتارهای ناهنجار و تخریب‌گرانه، همواره آستین همت بالا زده است تا هرچه بیشتر در جهت ساختن و آباد کردن ایران عزیز خدمت کند و انتظار مردم نیز آن است که نهادها و دستگاه‌های مسئول در نظام اسلامی به کمک دولت بیایند و راه را برای خدمتگزاری هرچه بیشتر و مؤثرتر هموار کنند اما متأسفانه شاهد هستیم که برخی از افراد با سوء‌استفاده از موقعیت‌هایی که مردم برای آنها ایجاد کرده‌اند به سنگ‌اندازی در مسیر حرکت دولت مشغولند و همواره چوب لای چرخ مسئولان اجرایی می‌گذارند.


همه مسئولیت‌ها، پست‌ها و عناوین، متعلق به ملت ایران است و کسانی که در مصادر امور قرار می‌گیرند باید خود را خادم و نوکر مردم بدانند و از فرصتی که مردم برای آنها ایجاد کرده‌اند بهترین استفاده را در جهت خدمتگزاری بهینه به عمل آورند.


برای تحقق جامعه نمونه اسلامی باید همه سرمایه‌های خود را به کار گیریم و نه فقط ایران عزیز را بسازیم و آباد کنیم، بلکه مکارم اخلاقی را به معنای وسیع آن در جامعه ترویج کنیم و از بد اخلاقی‌ها و دیگر صفات ناپسند اجتناب نماییم.
ساختن و آباد کردن ایران حامل پیام روشن و امیدبخشی برای بشریت سرگشته است. در دنیای امروز، ملت‌های سرخورده از نظام‌های سرمایه‌داری و بازمانده از آمال و وعده‌های نافرجام نظام‌های کمونیستی و سوسیالیستی، اینک به دنبال گمشده خود می‌گردند و نیازهای واقعی خویش را از تنها کانون حیاتبخش، یعنی نظام مستقل و آزاد جمهوری اسلامی ایران مطالبه می‌کنند.

هر گامی که در جهت ساختن ایران در ابعاد مادی و معنوی به پیش برداشته شود، خدمتی بزرگ به آمال بشری است و بیان هر سخن و انجام هر اقدامی در جهت ایجاد اختلال در این مسیر، خیانت به انسان‌های آزاده و عدالتخواهی است که راه نجات خویش را در روکردن به انقلاب اسلامی و آرمان‌های بلند آن یافته‌اند.


ایران عزیز باید در همه زمینه‌ها در بالاترین سطح پیشرفت و عزت قرار داشته باشد و از همه مسئولان کشور در هر نهاد و دستگاه اجرایی، قضایی و قانونگذاری انتظار می‌رود که به واسطه ایمان و عشق به عدالت و آزادگی، همت خویش را معطوف به حمایت از دولت برای پیشبرد اهداف متعالی انقلاب و نظام اسلامی کنند. در این مسیر هر کس عهده‌دار وظیفه‌ای مهم است که انجام مؤثر و مطلوب آن بیش از هر چیز مستلزم وحدت و همکاری همگانی است.


همت‌های بلند در ایران اسلامی به کار افتاده است و به فضل الهی این سرزمین پرگهر، با شتاب بیشتری ساخته و آباد خواهد شد و مردم به پیشرفت‌های هرچه بیشتر و همه جانبه‌تر دست خواهند یافت و در این میان نام نیک از کسانی باقی خواهد ماند که با ایفای نقش مثبت و سازنده خود، در حرکت مقدس و امیدبخش ملت ایران، همدلی، همراهی و همصدایی خویش را دریغ نکردند اما از کسانی که جز در راه مختل کردن این حرکت و سست کردن اراده‌ها و تصمیم‌ها، گامی به جلو برنداشتند، هرگز به نیکی یاد نخواهد شد.

/ 0 نظر / 7 بازدید