مهندسی اختلاف به نفع جریان سوم

 

جریان فتنه امید زیادی به اختلاف اندازی در اصولگرایان دارد و تمام تبلیغات رسانه ای خود را صرف تشدید اختلافات میان اصولگرایان کرده است.

صف آرایی احزاب مختلف برای حضور در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی از هم اکنون آغاز شده است و باز هم اصولگرایان و اصلاح طلبان دو طیف سیاسی مقابل یکدیگر هستند که رقابت ها را به اوج می رسانند. در میان آرایش های سیاسی البته گروه هایی هم وجود دارند که در مسیر خلاف قانون شکل گرفته اند و هدف آنها اختلاف اندازی میان اصولگرایان است. به طور واضح جریان انحرافی و جریان فتنه با پیوند در یک نقطه اشتراک این هدف را دنبال می کنند؛ جلوگیری از وحدت اصولگرایان و راه دادن طیف سوم سیاسی به داخل بهارستان و از بهارستان به پاستور. خبرنگار روزنامه جوان در این رابطه با حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران گفت و گو کرده است که در ادامه می خوانیم.

پرهیز اصولگرایان از پیوستن به کانون های قدرت و ثروت
حمیدرضا ترقی در این زمینه معتقد است که جریان فتنه امید زیادی به اختلاف اندازی در اصولگرایان دارد و تمام تبلیغات رسانه ای خود را صرف تشدید اختلافات میان اصولگرایان کرده است.
وی با بیان اینکه جریان انحرافی نیز بزرگترین توفیق خود را اختلاف اندازی میان اصولگرایان می داند، تاکید کرد: بر این اساس دو جریان مزبور نقاط اشتراک زیادی هم در بعد فکری و هم در بعد سیاسی پیدا کرده اند و استراتژی مشترک آنان جلوگیری از وحدت اصولگرایان است.
این هشدار ترقی پیش از این نیز در اظهارنظر بسیاری از سیاسیون مطرح شده بود و از این بابت هوشیاری جریان اصولگرایی را در شرایط فعلی بیش از پیش لازم و ضروری می نماید که در تبلیغات و آرایش های سیاسی ناخواسته دچار حرکاتی نشوند که در واقع بازی در زمین ضدانقلاب به شمار آید.
ترقی در ادامه به برخی از برنامه های جریان به هم گره خورده فتنه و انحرافی اشاره کرد و تصریح کرد: آنان از هم اکنون در برخی از شهرستان ها فعال شده اند و به دنبال مهره هایی با انگیزه های اصلاح طلبی رفته اند؛ مهره های سفیدی که سابقه تاریکی هم ندارند و به این امید که آنان موجب شکنندگی رای اصولگرایان شوند، دست به دامن شان شده اند.
این اشاره عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی یادآور همان استراتژی «حرکت با چراغ خاموش و مهره‌های سفید» است که شاید اولین بار طرح آن را مرد خاکستری اصلاحات در جلسه ای که در اوایل سال گذشته برگزار شد، عنوان کرد و در دستور کار برای انتخابات های آینده قرار داد.
حمیدرضا ترقی درباره آرایش های سیاسی آینده خاطرنشان کرد: در آینده به احتمال قوی شاهد خواهیم بود که جریان اصلاح طلب معتدل از حمایت معنوی آیت الله هاشمی رفسنجانی برخوردار شود و با حزب اعتدال و توسعه و یا کارگزاران به یک ائتلاف برسند.
وی با بیان اینکه اصولگرایان در برابر این برنامه ریزی ها باید به چند نکته توجه کنند، تاکید کرد: اول آنکه اصولگرایان باید نهایت سعی و کوشش خود را در رسیدن به وحدت برای ارائه یک لیست واحد به کار گیرند و در واقع باید تلاش کنیم که در «کمیته مرکزی وحدت اصولگرایان» افراد اصولگرا هرچند با نگاه ها و سلایق مختلف را گرد هم آوریم تا از پیوستن آنها به لیست های طیف های دیگر جلوگیری به عمل آید. از طرفی همه اصولگرایان باید به منشور اصولگرایی که به تایید جامعتین رسیده است پایبند باشند و تبلیغات و سایر امور خود را بر اساس این منشور اداره کنند تا از تفرق میان آنان جلوگیری شود و یک وحدت کلمه شکل گیرد.
وی در ادامه با تاکید بر پرهیز اصولگرایان از پیوستن به کانون های قدرت و ثروت و تکیه اصلی به مردم و امور مردم ابراز کرد: امروز جریان انحرافی همچون توموری است در بدنی سالم. بنابراین اصولگرایان باید آن بخش از عملکرد دولت نهم و دهم که بر اساس مبانی اصولگرایی بوده است را پررنگ کنند و نباید تمام بدنه دولت را با چوب جریان انحرافی زد. ما باید تلاش کنیم که این تومور را بسیار حرفه ای جراحی کنیم و با این عمل از انحرافات و اختلافاتی که قصد دارد در مسیر اصولگرایان ایجاد کند، جلوگیری به عمل آوریم.

تعریف اصولگرایی و تطبیق ویژگی ها در مصداق
مجتبی شاکری نیز در این رابطه معتقد است هر کس که با خط امام (ره) و قانون اساسی در تعارض است و نمی تواند به طور نظری و عملی از مواضع جمهوری اسلامی دفاع کند، از دایره نمایندگی مردم خارج است.
عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران تصریح کرد: بی شک جریان انحرافی و فتنه گران نمی توانند نمایندگی مردم را برعهده گیرند. حال برای آنکه اصولگرایان از اختلاف اندازی این دو جریان به هم پیوسته در امان باشند، باید تعریف اصولگرایی را بر اساس خط امام (ره) و رهبری و قانون اساسی و خط قرمزها و نیز استکبارستیزی که از اصول انقلاب اسلامی است ارائه دهیم و آن را به مرحله عملیاتی نزدیک کنیم.
وی تاکید کرد: پس از این مرحله تطبیق ویژگی ها در مصداق بسیار مهم است که در واقع مدل های 6+5 و 8+7 نیز بر همین معیار شکل گرفته است.
شاکری در ادامه گفت: همه باید مراقبت کنند که مدل تصمیم سازی در اصولگرایان مدل اطمینان بخشی باشد تا بتواند جلو اهداف مشترک فتنه گران و جریان انحرافی را بگیرد.

/ 0 نظر / 13 بازدید