اعلام برائت منتجب نیا از کروبی و موسوی

 


قائم مقام کروبی در حزب منحله اعتماد ملی نسبت به عملکرد فتنه انگیز موسوی و کروبی در حوادث پس از انتخابات سال 88 اعلام برائت کرد. منتجب نیا تصریح کرد: جنبش سبز با گروهک های برانداز و ضدانقلاب و سلطنت طلب پیوند خورده است.
فرا پرس به نقل از کیهان:رسول منتجب نیا در گفت وگو با «بولتن نیوز» درباره فتنه سبز گفت: جنبش موسوم به سبز با اقدامات سؤال برانگیز و نامتعارف آقای میرحسین موسوی و تحرکات ساختارشکنانه برخی از اطرافیان وی، رفته رفته به صورت جریانی درآمد که طیفی از آن را نیروهای درون نظام و پیروان خط امام(ره)، اصلاح طلبان و منتقدان به عملکرد کابینه و دولت آقای احمدی نژاد تشکیل می داد و در سوی دیگر طیف شامل گروهک های اپوزیسیون، معارضان، براندازان و ضدانقلابیون و سلطنت طلبان غرب نشین می گردید. تحرکات ساختارشکنانه، فتنه انگیز و ضدانقلابی پس از انتخابات و به طور کلی هرگونه ساختارشکنی، هرج و مرج طلبی، هتک حرمت و حیثیت افراد و مسئولان نظام مردود و محکوم است. این نوع رفتار هتاکانه و آشوبگرایانه را ماهیتا قبول ندارم و آن را برخلاف اصول و قواعد اخلاقی و مضر به مصلحت اسلام، انقلاب، نظام، ملت و کشور می دانم. اساسا کدامین وجدان بیدار، عقل سلیم و آزاداندیشی را می توان یافت که توهین، افترا، هتک حرمت و همچنین ساختارشکنی و فتنه انگیزی رسانه های استکباری غرب و عوامل آنان را برتابد یا آن را تایید و ترویج نماید؟ اینجانب به صراحت در سخنرانی ها و مصاحبه ها، تمامی اغتشاشات علی الخصوص حوادث تلخ و تاسف آور عاشورای سال 88 و 25 بهمن ماه سال 89 را قاطعانه محکوم کرده ام. چنین فتنه انگیزی هایی را مغایر شرع و قانون دانسته ام و پیوسته خواستار مقابله حکیمانه و همه جانبه با مجرمان ساختارشکن و عناصر منفور و مطرود ضدانقلاب، و در نتیجه وفق قوانین و مقررات بوده و هستم.
وی درباره پایبندی به نظام اسلامی و ولایت فقیه اظهار داشت: درباره اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی، قانون اساسی، ولایت فقیه و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)- از ابتدا تاکنون- نظرم بر ضرورت حفظ و پاسداری، تقویت و اطاعت و تبعیت بوده است. هم اکنون نیز آنها را میراث امام، شهدا و بزرگترین سرمایه ملت می دانم. به عقیده اینجانب هر کس امام و مردم را قبول دارد، باید این نظام مقدس را که محصول مجاهدت آنها است، بپذیرد و همیشه در تقویت و صیانت نهضت اسلامی کوشا باشد و هرکس نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را قبول دارد و آن را پذیرفته است لزوما باید به ولایت مطلقه فقیه معتقد و ملتزم باشد. از روز انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای(حفظه الله) به رهبری تاکنون، همواره عقیده داشته و دارم که معظم له در طول تاریخ مربوط به علمای شیعه در جامعیت کم نظیرند و در میان چهره های مطرح بهترین گزینه هستند.
منتجب نیا درباره علت تشدید اختلافات درون حزب اعتماد ملی پس از نامزدی کروبی گفت: حزب پس از انجام رایزنی های گسترده، بررسی های میدانی و تحلیل شرایط وقت درصدد معرفی کاندیدا برآمد. به همین منظور حزب اعتماد ملی نسبت به معرفی آقای کروبی به عنوان نامزد ریاست جمهوری اقدام نمود. لکن بعد از اعلام و انتشار تصمیم حزب در این مورد، اینجانب و سایر اعضای شورای مرکزی در حاشیه قرار گرفتیم. وقوع همین رخداد، موجبات ابراز ناخرسندی، نگرانی و اعتراض درون حزبی را فراهم نمود. پس از برگزاری انتخابات، بنا بر ادله گوناگون و پاره ای ملاحظات و در اعتراض به نحوه راه اندازی و مدیریت سحام نیوز توسط آقایان کروبی و گرامی مقدم و همچنین عدم تبعیت و انحراف آنان از قواعد و اصول فعالیتهای سیاسی و حزبی نسبت به ترک حزب تصمیم گرفتم و تا هنگام پلمب شدن دفتر مرکزی و تعطیلی حزب هیچگونه حضوری در آن نداشتم.
عضو جدا شده مجمع روحانیون مبارز درباره این سؤال که «آیا موارد اختلافی و نقدها را از باب امر به معروف و نهی از منکر به آقای کروبی متذکر شدید؟»، پاسخ داد: در پی موضع گیری آقای کروبی، طی چند مصاحبه بطور رسمی و صریح اعلام داشته که اتخاذ چنین مواضعی تصمیم و نظر شخصی وی بوده و هیچگونه ارتباطی با حزب اعتماد ملی ندارد. هنگام ملاقات حضوری هم به آقای کروبی تذکر دادم. وی نیز پذیرفت که هرگز تحت عنوان دبیرکل حزب سخن نمی گوید و موضعگیری نمی کند و موضع گیری هایش شخصی است.

 
/ 0 نظر / 6 بازدید