مهم‌ترین فتنه‌ کم رنگ ‌شدن اعتقادات دینی است

مهم‌ترین فتنه‌ کم رنگ ‌شدن اعتقادات دینی است

 

 

رئیس بنیاد نهج‌البلاغه گفت: مهم‌ترین فتنه‌ای که جامعه بشری را تهدید می‌کند کم رنگ‌شدن اعتقادات دینی است، که سبب ایجاد جامعه‌ای وارونه می‌شود.

 روابط عمومی پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سیدجمال‌الدین دین‌پرور در همایش تخصصی نسیم هدایت با موضوع شخصیت پیامبراعظم (ص) از منظر امیرالمومنین (ع)، نتیجه زحمات پیامبر گرامی اسلام را معرفی ایشان به عنوان موفق‌ترین رهبر دنیا برشمرد.
رئیس بنیاد نهج‌البلاغه ادامه داد: امروزه یکی از مهم‌ترین مسائل جامعه بشری رعایت حقوق، عدالت و احترام متقابل نسبت به همه‌ شهروندان است.
وی یادآور شد: مهم‌ترین فتنه‌ای که جامعه بشری را تهدید می‌کند کم رنگ‌شدن اعتقادات دینی است، که سبب ایجاد جامعه‌ای وارونه می‌شود.
وی از ویژگی‌های دوران جاهلیت قبل از ظهور پیامبر اکرم(ص)، بسته‌شدن راه‌های نجات از جمله داشتن مرزهایی برای یادگیری علم عنوان کرد و ادامه داد: در این دوران دین فراموش و ارکان یقین متزلزل شده بود که براساس خطبه 59 نهج‌البلاغه با ظهور پیامبر اعظم (ص) کینه‌ از دل‌ها برکنده و مدفون شدند.
دین‌پرور، مهم‌ترین عامل اجرای قانون صحیح را داشتن فرهنگ درست و دینی دانست و خاطرنشان کرد: بیانات و سیره پیامبراکرم (ص) کینه را از دل‌ها شست و آتش‌های جنگ را خاموش و تمام مسلمانان را با هم برادر کرد.

/ 1 نظر / 4 بازدید
javad

سلام و خسته نباشيد انجمن هاي آزاد خانه 3 شروع به کار کرد با عضويت و شروع فعاليت خود و يک درخواست مديريت مديريت بخشي از تالار را برعهده بگيريد و مطالب خود را در انجمن به نام خود به اشتراک بگذاريد ! طريقه مدير شدن به قرار زير است ابتدا همکار انجمن » مدير ازمايشي » مدير انجمن » مدير ارشد تالار به کاربران فعال در تاپيکي اجازه تبليغ سايت و يا وبلاگ خود داده مي شود. همچنين: اگر ميخواهيد دو رکعت نماز از جانب شما در حرم امام رضا بخوانيم چت آنلاين با ساير کاربران سايت www.khane3.com ارسالي توسط سيستم تبليغات سايت خانه 3