ولایت‌فقیه‌باقرائت‌خودم‌را قبول‌دارم و ندارم!!!

چندی پیش مهاجرانی در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی عربی مدعی شده بود که ولایت‌فقیه را در چارچوبی که با قرائت او سازگار باشد، قبول دارد. وی البته در همین مصاحبه از قرائت خودش در این زمینه هم پرده برداشت و تاکید کرد که از دیدگاه او ولی فقیه نباید بیش از نظارت، اختیار دیگری داشته باشد.

 این سخنان مهاجرانی که با دیدگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پیرامون اصل ولایت مطلقه فقیه و عملکرد ایشان در این جایگاه در تضاد کامل است،از سوی دیگر حامیان میرحسین موسوی تحمل نشد.

این سخنان مهاجرانی به مذاق ضدانقلاب خوش نیامد و به انتقاد گسترده از آن پرداخته شد. در یکی از این موارد "ا.ن" - طنزپرداز حامی موسوی - در مطلبی که در سایت ضدانقلاب"روزآنلاین" منتشر کرد، ضمن تمسخر مواضع و اظهارات پیشین مهاجرانی نوشت: "من که نمی دانم این احساس چطوری به آقای مهاجرانی دست داده، ولی جنبش سبز که قطعا بنده و امثال من بیشتر از آقای مهاجرانی در آن نقش داریم و خودمان را صاحب جنبش می دانیم، اظهارات ایشان را تکذیب می کنیم و اعلام می‌کنیم که مهاجرانی برای خودش گفته."

"ا.ن" همچنین رسما اعلام کرد که حامیان آقای موسوی هیچ اعتقادی به "ولایت‌فقیه" و اصولا "حکومت اسلامی" ندارند و اظهار داشت: "جنبش سبز نه ولایت فقیه را قبول دارد و نه اصولا با رابطه دین و دولت موافق است. آقای مهاجرانی هم ده بار دیگر از این حرف ها بزند، آن وقت ممکن است آدم حرف هایی بزند که اصلا خوب نیست!"

واکنش‌های تند حامیان آقای موسوی به مهاجرانی به دلیل اظهاراتش سبب شد تا وی در یادداشتی، رسما اعلام کند که "اعتقاد او به ولایت‌فقیه" حاصل یک سوء برداشت از سخنانش است، نه اعتقاد واقعی او.

مهاجرانی در سایت "جرس" که به مدیریت خودش به روز می‌شود، نوشته است: "من نه به ولایت فقیهی که تجلی آن را در ایران امروز می‌بینیم، باور دارم و نه از آن دفاع می کنم."

فعالان سیاسی معتقدند اظهارات اخیر مهاجرانی به دلیل حفظ جایگاه خود در میان اپوزیسیون است؛ جایگاهی که بعد از شکست طرح "اسب تروا" که از سوی او ارائه شد (و حتی با تمسخر کاربران سایت وی هم روبرو شد)، به شدت لرزان شده و حتی ضدانقلاب هم از او ابراز ناامیدی کرده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید