اسامی احتمالی کمیته 15 نفره اصولگرایان

نامه الکترونیک

 اویل آبان ماه 1389 بعد از دغدغه‌هایی که جریان‌های اصولگرا برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی داشتند، کمیته‌ای 30 نفره از چهره‌های سیاسی اصولگرا با رئیس‌جمهور دیدار کردند.

این نشست به درخواست عسگراولادی و دعوت محمود احمدی‌نژاد، شب 7 آبان در ساختمان شهید بهشتی نهاد ریاست برگزار شد تا اصولگرایان در انتخابات پیش روی مجلس، نقاط مشترک بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

در این نشست علاوه بر چهره‌هایی که علی رغم دعوت به جلسه نیامده بودند شخصیت‌هایی نظیر غلامعلی حداد عادل،علی اکبر ولایتی،محمدرضا باهنر، علی لاریجانی، حسین فدایی، عزت الله ضرغامی، حبیب الله عسگر اولادی، علی اکبرابوترابی، علیرضا زاکانی،مهرداد بذرپاش، مجتبی ثمره هاشمی، محمد فروزنده، محمد رضا آشتیانی، بیژن ذبیحی، محمد رضامیرتاج الدینی، مرتضی آقا تهرانی، مهدی کوچک زاده، حمید رسایی، علی اصغر زارعی، محمد رضا رحیمی، مسعود زریبافان، ابراهیم عزیزی، حمیدرضاحاج بابایی، صادق محصولی، اسدالله بادامچیان، محمد نبی حبیبی، محسن کوهکن و حیدر مصلحی حضور داشتند.

بعد از این نشست 30 نفره بود که کمیته‌ای سه نفره متشکل از عسگراولادی، ولایتی و حداد عادل مامور شدند تا دیدارهایی را با رئیس جمهورداشته باشند و وی را در جریان روند امور قرار دهند.

اما بعد ورود جامعتین به فرآیند وحدت اصولگرایان که پیشنهاد آیت‌الله مهدوی کنی بود و با بررسی‌های فراوان بین جامعتین و گروه‌های اصولگرا، کمیته 7+8 جایگزین کمیته 3 نفره‌ شد.

کمیته جدید وحدت اصولگرایان ‌‌ترکیبی از دو کمیته 7 و 8 نفره (7+8) است‌ که کمیته 7نفره متشکل از نمایندگان ‌جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم‌ (4 نفر) به همراه اعضای کمیته شامل عسگراولادی، حداد‌عادل و ولایتی ‌است.

کمیته 8 نفره نیز قرار بود به این شکل تشکیل شود که جبهه پیروان خط امام و رهبری 2 عضو، اصولگرایان تحول‌خواه 2 عضو، رایحه خوش خدمت 2 عضو و هر کدام از آقایان لاریجانی و قالیباف نیز یک عضو به عنوان نماینده خود به این کمیته معرفی کنند.

اکنون پس از گذشت چندین هفته، 15 عضو احتمالی این کمیته مشخص شده‌اند.

بر این اساس، آیت‌الله کعبی و آیت‌الله حسینی بوشهری به عنوان نمایندگان آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی و حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد به عنوان نمایندگان جامعه روحانیت مبارز به این کمیته ملحق شده‌اند.

همچنین محمدرضا باهنر و منوچهر متکی به عنوان نمایندگان جبهه پیروان خط امام و رهبری، علیرضا زاکانی و حسین فدایی به عنوان نمایندگان اصولگرایان تحول‌خواه، کاظم جلالی به عنوان نماینده علی لاریجانی، حجت‌الاسلام خاموشی به عنوان نماینده قالیباف و حجت‌الاسلام والمسلمین آقاتهرانی به عنوان یکی از نمایندگان رایحه خوش خدمت به این کمیته معرفی شده‌اند.

به گزارش فارس، از بین آقایان اسماعیل کوثری، کامران باقری لنکرانی و غلامحسین الهام، نفر دوم رایحه خوش خدمت به کمیته 15 نفره اضافه خواهد شد.

همچنین پیش از این برخی منابع خبری از عضویت محمدحسین صفارهرندی در این کمیته خبر داده بودند، که وی در گفت‌وگو با فارس این موضوع را تکذیب کرد.

 
نظرات (0)Add Comment
/ 0 نظر / 7 بازدید