با وجود منافقین، تحقق صلح در عراق ممکن نیست

 

مدیر موسسه عراقی السلام (صلح) با اشاره به حضور تروریست‌‌های مجاهدین خلق(منافقین) در این کشور گفت: عراق با حضور سازمان‌های تروریستی هرگز ثبات امنیتی و سیاسی را تجربه نخواهد کرد.

 سمیر بدری مدیر موسسه عراقی السلام در گفتگو با خبرگزاری کل العراق اظهار داشت: تحقق صلح و آشتی ملی در عراق با حضور سازمان تروریستی خلق در خاک عراق به امری محال تبدیل شده است.

وی در ادامه اظهارات برخی از سیاستمداران و درخواست‌های آنها مبنی بر انتقال اردوگاه اشرف از استان دیالی به استان دیگر را محکوم کرد و گفت: این سازمان تروریستی به منزله یک مانع اساسی بر سر راه تحقق صلح و آشتی ملی میان گروه‌های سیاسی به شمار می‌رود، چرا که این سازمان پس از سرنگونی رژیم سابق تا به امروز به درگیری‌های مذهبی در میان مردم عراق دامن زده است.

مدیر موسسه صلح خاطرنشان ساخت: جنایت‌های وحشیانه این سازمان در حق مردم عراق موجب شده تا رسیدن به آشتی ملی امری بسیار دشوار شود همچنین باید گفت: این سازمان تروریستی از ۱۸ سال پیش اردوگاه اشرف واقع در منطقه العظیم در شمال شرق بعقوبه با مساحت ۶۰۰۰ هکتار را به عنوان مقر خود به اشغال در آورده و این در حالی است که گزارش‌های امنیتی و رسمی موثق، بر دست داشتن این سازمان در عملیات‌های مسلحانه و همچنین پناه دادن و پشتیبانی از سازمان‌های تروریستی پس از سرنگونی نظام در سال ۲۰۰۳ تاکید دارد.

شایان ذکر است که منافقین چندی پیش از سازمان ملل درخواست نموده بودند تا اردوگاه اشرف را از استان دیالی به استان موصل منتقل نماید.

/ 0 نظر / 5 بازدید