ادامه اعتصاب غذای زندانیان امریکا

هنگامی که زندانیان بخش امنیتی زندان پلیکان بی در اول جولای در اعتراض به وضعیت و شرایط محل حبس خود، از خوردن غذا امتناع کردند، این اعتصاب غذا آغاز شد.

مسئولان این زندان اعلام کردند در اوج این اعتصاب غذا 6600 زندانی از خوردن غذا اجتناب کردند و اکنون 2100 زندانی به اعتصاب ادامه می‌دهند.

بر پایه این گزارش زندان‌های کالیفرنیا در حالت عادی ظرفیت 85 هزار زندانی را دارد اما در طول سالیان جمعیت زندانیان به شدت افزایش داشته است و اکنون 165 هزار زندانی در زندان‌های کالیفرنیا هستند.

لوئیز گارسیا از اعضای کمیته سنای ایالتی در امور زندان‌ها می‌گوید کمیته وی به گروه‌هایی دیگر در سرتاسر جهان میپیوندد که از زندانیان در طول اعتصاب آن‌ها حمایت می‌کند.

بخش امنیتی زندان پلیکان بی کالیفرنیا با هدف جداسازی زندانیان بالقوه خطرناک از جامعه و به منظور جلوگیری از فعالیت‌های تبه‌کاری در داخل و خارج از زندان طراحی شده است.

با وجود این فعالان حامی زندانی‌ها می‌گویند جداسازی مفرط می‌تواند منجر به ایجاد مشکلات روانی جدی از جمله آسیب روانی دائم شود.

گارسیا در این رابطه اظهار داشت که زندانی‌های تحت نظارت شدید امنیتی خواستار زمان بیشتری در بیرون از سلول‌های خود هستند و مواد غذایی و لباس‌های گرم تری را میخواهند.

بر پایه این گزارش، این اعتصاب به 13 زندان دیگر ایالت کالیفرنیا نیز رسیده است.

خانواده‌های زندانیان نیز می‌گویند از زندانی‌ها تا برآورده شدن مطالباتشان حمایت میکنند.

در صورت ادامه یافتن اعتراضات، کالیفرنیا اولین قدم را برای کاهش زندانیان برخواهد داشت.

ده‌ها هزار زندانی در این ایالت تحت قوانین جزایی ملی قرار خواهند گرفت. پیش‌بینی می‌شود با کاهش نگه‌داری مجرمین در زندان‌های ایالت‌ها، حکومت‌های محلی در هر ایالت با افزایش جرایم مواجه شوند.

/ 0 نظر / 8 بازدید